ارزان ترین پرده و گران ترین پرده کدام اند؟
04
دی

ارزان ترین پرده و گران ترین پرده کدام اند؟

ارزان ترین پرده و گران ترین پرده کدام اند؟ یکی از سوالات رایج در میان مشتریانی که قصد خرید پرده دارند، این است که ارزان‌ترین پرده و گران‌ترین پرده کدام اند؟ در این مطلب قصد داریم عوامل موثر در قیمت گذاری پرده را مورد بررسی قرار دهیم و ارزان‌ترین و گران‌ترین نوع آن را مشخص نماییم. قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید پرده پارچه ای عمودی به صفحۀ خرید پرده پارچه ای عمودی مراجعه نمایید.

ارزان ترین و گران ترین پرده کدام اند؟

ارزان ترین و گران ترین پرده کدام اند؟

پیش از آنکه ببینیم ارزان ترین پرده و گران ترین پرده کدام اند، شاید بهتر باشد بررسی کنیم که چه مواردی می‌تواند قیمت پرده را دستخوش تغییر کند. اصولاً قیمت پرده بر اساس متر مربع محاسبه می‌شود، اما همانطور که حدس می‌زنید با توجه به عواملی همچون نوع پارچه، نوع دوخت و … قیمت نهایی محصول دچار تغییر می‌گردد.

علاوه بر نوع پارچه و نوع دوخت آن، کیفیت پارچه، پیچیدگی دوخت، میزان پارچه مصرفی و همچنین لوازم جانبی موردنیاز از فاکتورهای مهمی هستند که سبب ارزان یا گران شدن قیمت تمام شده پرده می‌شوند.

به این ترتیب می‌توان گفت هرچقدر دوخت یک نوع پارچه سخت‌تر باشد و یا میزان پارچه بیشتری مصرف گردد، قیمت پرده افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال پرده‌های مخمل با توجه به اینکه دوخت پیچیده ای دارند، نسبت به پرده‌های معمولی گران‌تر هستند.

برای پاسخ به اینکه ارزان‌ترین پرده و گران‌ترین پرده کدام اند، حتماً لیست زیر را مطالعه نمایید؛ در این فهرست به ترتیب از ارزان‌ترین تا گران‌ترین پرده‌ها معرفی شده است:

– پرده آستر

– پرده توری

– پرده حریر

– پرده کتان

– پرده شید

– پرده زبرا

– پرده دو مکانیسم

– پرده مخمل

– پرده بلک اوت

پارچه پرده ارزان

پارچه پرده ارزان

در بخش قبل ملاحظه فرمودید که ارزان‌ترین پرده و گران‌ترین پرده کدام اند؛ به این ترتیب پارچه‌های آستر، توری و حریر جزء ارزان‌ترین پارچه‌های پرده محسوب می‌شوند. اما همیشه هم اینطور نیست!

در ابتدا ممکن است تعجب کنید ولی همانطور که توضیح داده شد، شکل دوخت از فاکتورهای کلیدی در قیمت پرده است. برای مثال ممکن است پرده حریر به نحوی دوخته شود که پارچه زیادی مصرف کند و در نتیجه قیمت آن نسبت به یک پرده بلک اوت با دوخت ساده بیشتر باشد.

بنابراین صرفاً قیمت پارچه نمی‌تواند تعیین کننده قیمت نهایی یک پرده باشد؛ به همین دلیل در هنگام خرید و دوخت پرده حتماً به پیچیدگی دوخت، میزان پارچه مصرفی و عواملی از این دست هم دقت کافی داشته باشید.

گران‌ترین پرده

در پاسخ به ارزان‌ترین پرده و گران‌ترین پرده کدام اند، نوبت به گران‌ترین پرده‌های موجود در بازار می‌رسد؛ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دنبال پرده‌های خاص، شیک و گران می‌باشید به هیچ عنوان این بخش از مقاله را از دست ندهید.

همانطور که انتظار می‌رود جنس و کیفیت پارچه ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد. به همین دلیل پرده‌هایی از جنس مخمل، گونی بافت و مدل‌های دو مکانسیم و بلک اوت گران‌ترین نوع پرده به شمار می‌روند.

اگر با پرده دو مکانیسم آشنایی ندارید، بدانید که این پرده‌ها از دو لایه پارچه مخصوص ساخته می‌شوند و هزینه تولید آن نسبتاً بالا می‌باشد.
در رابطه با پرده‌های بلک اوت که خاصیت ضد نور دارند لازم به ذکر است که مشابه با پرده‌های شید هستند، با این تفاوت که قابلیت جذب ۱۰۰ درصدی نور را دارند و دلیل گران بودنشان هم همین موضوع است.

پرده‌های گونی بافت به دلیل پیچیده بودن فرایند تولیدشان، جزء پرده‌های گران طبقه بندی می‌شوند اما با این حال نسبت به پرده‌های مخمل ارزان‌تر هستند.

پارچه‌های مخمل جزء پارچه‌های شیک و مجلل می‌باشد که به دلیل زیبایی ظاهری فوق العاده ای که دارد بسیار محبوب است.

پرده ارزان از کجا بخرم

حالا که تاحدود زیادی متوجه شدیم ارزان‌ترین پرده و گران‌ترین پرده کدام اند، ممکن است این پرسش برایتان ایجاد شود که پرده ارزان از کجا بخرم؛ در حقیقت قیمت کالا یکی از موضوعاتی است که برای اغلب مشتریان حائز اهمیت می‌باشد.

اما در نظر داشته باشید با اینکه قیمت پرده مهم می‌باشد، اما مهم‌ترین فاکتور نیست؛ به عبارتی پیش از آنکه قیمت محصول را بررسی نمایید بهتر است در ابتدا نیاز خود را به طور واضح مشخص نمایید، در مرحله بعد با توجه به بودجه خود به سراغ پرده‌های باکیفیت و مرغوب بروید و در آخر قیمت آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.

فروشگاه خانه امیران یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید انواع تجهیزات دکوراسیون داخلی از جمله پرده، کاغذ دیواری، کفپوش و قرنیز می‌باشد. برای مشاهده و بررسی محصولات این مجموعه می‌توانید به دو طریق اینترنتی و حضوری اقدام نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به طور مفصل به پرسش ” ارزان‌ترین پرده و گران‌ترین پرده کدام اند ” پرداخته شد؛ ارزان‌ترین پرده‌های موجود در بازار شامل پرده‌های آستر، توری و حریر و گران‌ترین آنها شامل بلک اوت، دو مکانیسم، گونی بافت و مخمل می‌باشد.

البته دقت داشته باشید در کنار نوع پارچه، کیفیت و پیچیگی دوخت هم از عوامل موثر بر قیمت پرده به حساب می‌آیند.

شرکت خانه امیران همواره تلاش دارد باکیفیت‌ترین محصولات را با قیمت گذاری منصفانه به مشتریان عرضه کند؛ چراکه مهم‌ترین هدف این مجموعه کسب رضایت مشتری می‌باشد. شما عزیزان برای خرید پرده می‌توانید به نمایندگی رسمی شرکت خانه امیران واقع در اصفهان، خیابان ارباب، نبش بن بست ۹، مجموعه میلان دکور مراجعه نمایید.