تاریخچه کاغذ دیواری قابل شستشو
18
بهمن

تاریخچه کاغذ دیواری قابل شستشو

تاریخچه کاغذ دیواری قابل‌شست‌وشو یکی از موضوعات جالبی است که ممکن است علاقه‌مند باشید درباره آن بیشتر بدانید؛ اگر دوست دارید بدانید که سرگذشت کاغذدیواری قابل‌شست‌وشو چه بوده است این مقاله برای شما جذاب خواهد بود. قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به دریافت قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو به صفحۀ قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو مراجعه نمایید.

بررسی تاریخچه کاغذ دیواری قابل شستشو

بررسی تاریخچه کاغذدیواری قابل‌شست‌وشو ممکن است برای خریداران این محصول یک موضوع جالب و هیجان‌انگیز باشد؛ اگر شما هم به دانستن تاریخچه این محصول کاربردی علاقه‌مندید در این مطلب همراه ما شوید.

به‌طورکلی کاغذدیواری یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی به شمار می ورد که تأثیر زیادی در زیبایی و جذابیت محیط دارد؛ امروزه این کالا تنوع بسیار بالایی پیدا کرده است و تمام مشتریان با سلیقه‌های مختلف قادر هستند محصول موردنیاز خود را پیدا کنند.

اما بررسی تاریخچه کاغذدیواری به ما نشان می‌دهد که در گذشته تنوع آن بسیار محدود و حتی کاربری آن هم متفاوت بوده است.

در حقیقت قرن ۱۸ میلادی سرآغاز تولید محصولی تحت عنوان کاغذدیواری محسوب می‌شود و در آن دوران بیشترین کاربردش محافظت از دیوار بوده است؛ به‌عبارت‌دیگر کاغذدیواری به‌عنوان جایگزین پارچه یا پنل چوب وارد بازار شده است تا صرفاً نقش محافظتی برای دیوار را بازی کند.

اما همان‌طور که انتظار می‌رود پیشرفت فناوری و گذشت زمان تغییرات متعددی بر روی کاغذدیواری اعمال نموده، تا جایی که از دل کاغذ دیواری‌های معمولی، کالاهای متنوع هنری و تزیینی وارد عرصه شدند؛ مطالعه تاریخچه کاغذدیواری قابل‌شست‌وشو یکی از زیرمجموعه‌های همین تغییرات اساسی به شمار می‌رود.

تاریخچه کاغذ دیواری قابل شست و شو

تاریخچه کاغذدیواری قابل‌شست‌وشو از آنجایی حائز اهمیت است که این محصول یکی از کارآمدترین انواع کاغذدیواری می‌باشد. همان‌طور که از نام کاغذدیواری قابل‌شست‌وشو مشخص است، این محصول در برابر رطوبت مقاوم است و این موضوع یعنی شما می‌توانید به‌راحتی آن را تمیز کنید.

همواره یکی از ایرادهای اساسی که بر کاغذدیواری وارد بوده است، غیر قابل‌شست‌وشو بودن آن است؛ اما امروزه این مشکل به طور کامل برطرف شده تا با یک محصول درجه یک، زیبا و بادوام روبرو باشیم. جالب است بدانید این نوع کاغذدیواری یک محصول نسبتاً جدید شناخته می‌شود و عمر طولانی ندارد.

البته توجه داشته باشید شما نمی‌توانید آب را به طور مستقیم بر روی کاغذدیواری بریزید، زیرا در این صورت کاغذدیواری شما آسیب می‌بیند و جلوه و کاربرد خود را از دست می‌دهد؛ اگر نمی‌دانید که کاغذدیواری ضدآب خود را چگونه تمیز کنید، حتماً طرز شستن کاغذدیواری قابل‌شست‌وشو را مطالعه نمایید.

تاریخچه کاغذ دیواری قابل شستشو در ایران

درست است که در این مطلب بیشتر قصد داریم تاریخچه کاغذدیواری قابل‌شست‌وشو را بررسی کنیم، اما یکی از مطالبی که دانستن آن برای خیلی از شما عزیزان جالب به نظر می‌آید، تاریخچه کاغذدیواری در ایران می‌باشد؛ بنابراین شاید بد نباشد که کمی هم به این موضوع بپردازیم.

در زمان قاجاریه، ناصرالدین‌شاه علاقه شدیدی به مغرب‌زمین داشت و همین تمایل به هنر غرب، سبب ورود یک محصول کاربردی به نام کاغذدیواری گردید.

همان‌طور که متوجه شدید، ناصرالدین‌شاه قاجار علاقه‌مند بود که از شیوه‌های معماری غربی استفاده نماید که یکی از جلوه‌های این امر، بهره‌بردن از کاغذدیواری در زمان نوسازی کاخ گلستان بود؛ به‌این‌ترتیب از اولین استفاده‌های کاغذدیواری در ایران می‌توان به دوران قاجار اشاره نمود.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه بر تاریخچه کاغذدیواری قابل شست‌وشو بپردازیم؛ همان‌طور که ملاحظه فرمودید این محصول از گذشته تا کنون شاهد تغییرات متعددی گشته است و امروزه طرح‌ها، رنگ‌ها و شکل‌ها و جنس‌ها گوناگونی دارد، و همین موضوع سبب شده یکی از بهترین گزینه‌های دیوارپوش، کاغذدیواری باشد .