مراحل نصب پرده کرکره ای
20
آذر

مراحل نصب پرده کرکره ای

مراحل نصب پرده کرکره ای ، یادگیری مراحل نصب پرده کرکره ای به شما کمک می‌کند تا خودتان بدون نیاز به فرد دیگری، پرده کرکره ای را نصب نمایید؛ شاید در ابتدا تصور کنید که این کار نیازمند تخصص می‌باشد و بدون داشتن تجربه در این زمینه، امکان نصب پرده به شیوه صحیح وجود ندارد. اما نه تنها اینگونه نیست، بلکه این امکان برای شما مهیاست تا با فراگرفتن چند نکته اساسی و مهم در نصب پرده خودکفا شوید. بنابراین سعی کنید از ابتدا تا انتهای مقاله را به دقت و با حوصله مطالعه کنید تا از این به بعد قادر باشید پرده کرکره ای دفتر کار یا خانه تان را خودتان نصب کنید. قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید پرده پارچه ایی عمودی به صفحۀ خرید پرده پارچه ایی عمودی مراجعه کنید.

در ادامه به موضوع صفر تا صد مراحل نصب پرده کرکره ای می‌پردازیم.

صفر تا صد مراحل نصب پرده کرکره ای

صفر تا صد مراحل نصب پرده کرکره ای

صفر تا صد مراحل نصب پرده کرکره ای ، پیش از آنکه به مراحل نصب پرده کرکره ای بپردازیم، لازم به ذکر است که امروزه از محبوب‌ترین انواع پرده در منازل، شرکت‌ها و … پرده‌های کرکره ای می‌باشند؛ اما یکی از چالش‌های مهم که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول می‌کند نحوه نصب و یا هزینه نصب آن است.

در حقیقت یا باید با مراحل نصب پرده کرکره ای آشنا و خودتان دست به کار شوید و یا هزینه ای بابت این امر کنار بگذارید و نصب پرده را به یک فرد کاربلد بسپارید. از آنجایی که احتمالاً انتخاب بیشتر شما گزینه اول می‌باشد در ادامه تمامی مراحل نصب را شرح خواهیم داد.

اولین گام پیش از نصب کرکره، فراهم کردن وسایل موردنیاز است؛ در واقع برای اینکه بتوانید بدون دردسر و با کمترین چالش ممکن پرده را نصب نمایید، بهتر است قبل از هر گونه اقدامی ابزارآلات و وسایلی که نیاز دارید را تهیه کنید.

توجه داشته باشید که نصب پرده نیاز به تجهیزات پیچیده ای ندارد، بلکه تنها با یک دریل، متر و مداد قادر خواهید بود صفر تا صد نصب را پیش ببرید. حالا که این سه قلم را در اختیار دارید، وقت آن رسیده تا مراحل نصب پرده کرکره ای را یک به یک انجام دهید.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو به صفحۀ قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو مراجعه کنید.

در ادامه به توضیح مراحل گام به گام نصب پرده های کرکره ای می‌پردازیم.

مراحل گام به گام نصب پرده های کرکره ای

مراحل گام به گام نصب پرده های کرکره ای

مراحل گام به گام نصب پرده های کرکره ای ، همانطور که احتمالاً می‌دانید برای نصب هر نوع پرده، در ابتدا لازم است تا ابعاد پنجره را اندازه گیری کنید؛ نکته ای که در این مرحله حائز اهمیت می‌باشد این است که ابعاد پرده را کمی بیشتر از ابعاد پنجره در نظر بگیرید.

رعایت این مورد تاثیر بسزایی در افزایش زیبایی و جذابیت محیط دارد؛ در نتیجه پیش از آنکه نسبت به خرید پرده اقدام کنید، اندازه آن را معین کنید تا در هنگام طی نمودن مراحل نصب پرده کرکره ای هم مشکلی وجود نداشته باشد.

– اکنون شما پرده، ابعاد آن و ابزارهای لازم را در اختیار دارید؛ بنابراین لازم است تا محل قرارگیری قلاب پرده را با مداد مشخص کنید. بدین منظور لازم است قلاب پرده را بر روی محل مورد نظر قرار داده و با مدادی که در دست دارید، نقطه سوراخ شدن دیوار را علامت گذاری کنید.

– اکنون به کمک دریل می‌توانید محل تعیین شده را سوراخ کنید و پیچ‌های مخصوص قلاب را درون آن قرار دهید. مهم‌ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که محل پیچ‌ها را به یک اندازه سوراخ کنید؛ برای این کار پیشنهاد می‌شود مته دریل را علامت گذاری کنید.

– طبیعتاً پس از پایان سوراخ کردن دیوار، وقت پیچ کردن قلاب‌ها است؛ شیوه انجام کار به این صورت است که بست (قلاب) را بر روی محل مشخص شده می‌گذارید و سپس پیچ‌ها را می‌بندید تا بست‌ها فیکس و ثابت شوند.

پیش از آنکه آخرین مرحله از مراحل نصب پرده کرکره ای را شرح دهیم، بهتر است بدانید فرایند نصب پرده‌های مختلف ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشد؛ بنابراین در صورتی که پرده شما از نوع کرکره ای نیست، می‌توانید از شماره هایی که داخل سایت هست یا ازز طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

– پرده کرکره ای نسبت به سایر پرده‌ها دارای یک لایه جداگانه به نام والان است که در بالای ریل قرار می‌گیرد؛ والان جنبه زیبایی دارد و معمولاً در زمینه دکوراسیون کاربرد دارد. قبل از اینکه ریل را نصب کنید باید نصب والان را تکمیل کنید. برای انجام این کار بهتر است فیلم‌هایی که در اینترنت وجود دارد را بررسی نمایید.

کم کم داریم به قدم‌های پایانی مراحل نصب پرده کرکره ای می‌رسیم؛ در آخرین قدم باید ریل پرده را نیز بر روی دیوار نصب کنید (لازم به ذکراست ریل پرده همان وسیله ای است که پرده به آن متصل می‌شود). بنابراین ریل را بر روی محل قلاب می‌گذارید و درب قلاب را می‌بندید.

زمانی که صدای کوچکی شنیدید، می‌توانید مطمئن باشید که درب قلاب به طور کامل بسته شده و ریل در سر جای مناسب خود قرار گرفته است. کارشناسنان مجموعه خانه امیران به شما پیشنهاد می‌کنند که در هنگام نصب ریل پرده، کرکره‌ها را در حالت بسته قرار دهید تا مراحل نصب پرده با کیفیت بیشتری انجام بگیرد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل درباره مراحل نصب پرده کرکره ای صحبت کنیم؛ اکنون شما می‌توانید پرده مورد علاقه خود را خریداری کنید و خودتان به تنهایی نسبت به نصب آن اقدام نمایید.

جهت مشاهده و بررسی انواع پرده‌های کرکره ای به فروشگاه خانه امیران واقع در اصفهان، خیابان ارباب، نبش بن بست ۹، مجموعه میلان دکور (نمایندگی رسمی شرکت خانه امیران) مراجعه نمایید. همچنین اگر مایل به خرید اینترنتی هستید، وبسایت این مجموعه بستر بسیار مناسب و کارآمدی برای شما خواهد بود.